Strona: Zaproszenie na spotkanie z cyklu "Twarze lotnictwa" / Ośrodek Kształcenia Lotniczego PRz w Jasionce

Zaproszenie na spotkanie z cyklu "Twarze lotnictwa"

2024-02-27

50-lecie istnienia Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza to doskonała okazja do zaprezentowania ludzi, których łączy wiele pasji w tym szczególnie lotnictwo. Wychodząc naprzeciw temu jubileuszowi studenci Politechniki Rzeszowskiej, zrzeszeni wokół Koła Naukowego Bezpieczeństwa Lotniczego „Eskadra" organizują od kilku lat, serię spotkań pod wspólnym tytułem „Twarze lotnictwa".

Ideą tego projektu jest propagowanie w społeczności akademickiej wiedzy z zakresu problematyki lotniczej, która legła u podstaw utworzenia naszej Uczelni. Projekt „Twarze lotnictwa", realizowany jest w formie otwartych wykładów i prelekcji połączonych z dyskusją uczestników, przeznaczonych dla szerokiego kręgu odbiorców. Do wygłaszania wykładów i uczestnictwa w spotkaniach zapraszani są uznani naukowcy i profesjonaliści funkcjonujący w środowisku lotniczym z wielu ośrodków krajowych i zagranicznych.

Kolejna edycja tego cyklicznego spotkania planowana jest 29 lutego 2024 r. w godz. 12:00 – 13:30 w auli V-1 Politechniki Rzeszowskiej i dedykowana „Kobietom w lotniczym mundurze".

Przyjdź i poznaj techniki pracy:

- pilotki samolotu myśliwskiego,
- pilotki samolotu transportowego,
- kontrolerki ruchu lotniczego,
- meteorolożki i synoptyczki,
- inżynierki pokładowej statków powietrznych,
- techniczki samolotu,
- personelu aeromedycznego,
- personelu pokładowego,
- stewardesy.

W związku z tym, zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Opiekun Koła Naukowego Bezpieczeństwa Lotniczego „Eskadra", dr hab. inż. Grzegorz Rosłan