Strona: O nas / Ośrodek Kształcenia Lotniczego PRz w Jasionce

O nas

Ośrodek Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej (OKL) jest pozawydziałową jednostką organizacyną uczelni, powołaną do prowadzenia szkolenia i praktyk studenckich w celu uzyskania licencji, innych specjalności i uprawnień oraz kwalifikacji lotniczych. W zakresie kształcenia studentów OKL współpracuje z dziekanem wydziału prowadzącego szkolenie lotnicze.

Ośrodek działa w oparciu o:

• ustawę z dnia 27 lipca 2005 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz. U. z 2016 r., poz. 1842 z późń. zm.)
  • ustawę z dnia 3 lipca 2002 r.- Prawo lotnicze (Dz. U. z 2017 r. Nr 959 z późń. zm.)
  • §75 Regulaminu Organizacyjnego Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza z dnia 19 września 2013 r.
  • Regulamin Organizacyjny Ośrodka Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej z dnia 31 maja 2017 r.

Jednostki organizacyjne prowadzące certyfikowaną działalność lotniczą:

• Dział Szklenia ATO (Approved Training Organisation), certyfikowany przez ULC (Urząd Lotnictwa Cywilnego) wg. europejskich przepisów Part-ORA.
  • Dział Obsługi AMO (Approved Maintenance Organisation), certyfikowany przez ULC wg. europejskich  przepisów Part-145.
  • Samodzielna Sekcja Zarządzania Ciągłą Zdatnością do Lotu CAMO (Continuing Airworthiness Management Organisation), certyfikowany przez ULC wg. europejskich przepisów Part-CAMO.
  • Samodzielna Sekcja Szkolenia Mechaników MTO (Maintenance Training Organisation), certyfikowany przez
    ULC wg. europejskich przepisów Part-147.

Ośrodek Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej posiada następujące Certyfikaty i Świadectwa:

pdf-icon.png Certyfikat dla Zatwierdzonych Organizacji Szkolenia (ATO) / Certificate for Approved Training Organisations (ATO)

pdf-icon.png Certyfikat Zatwierdzenia Działu Obsługi (AMO) / Maintenance Organisation Approval Certificate

pdf-icon.png Certyfikat Zatwierdzenia Organizacji Zarządzania Ciągłą Zdatnością do Lotu (CAMO) / Continuing Airworthiness Management Organisation Certificate

pdf-icon.png Certyfikat Zatwierdzenia Organizacji Szkoleniowej w Zakresie Obsługi Technicznej (MTO) / Maintenance Training and Examination Organisation Approval Certificate) numer: pl.147.0006

pdf-icon.png Certyfikat kwalifikacji Szkoleniowego Urządzenia Symulacji Lotu (ALX-30)/ Flight Simulation Training Device qualification certificate (ALX-30)

pdf-icon.png Certyfikat kwalifikacji Szkoleniowego Urządzenia Symulacji Lotu (ALX-31)/ Flight Simulation Training Device qualification certificate (ALX-31)