Strona: Współpraca FIS i pilotów w przestrzeni niekontrolowanej - prelekcja / Ośrodek Kształcenia Lotniczego PRz w Jasionce

Współpraca FIS i pilotów w przestrzeni niekontrolowanej - prelekcja

2018-03-20

Dział Informacji Powietrznej - FIS z Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej  zaprasza na prelekcje na temat współpracy FIS i pilotów w przestrzeni niekontrolowanej. Spotkanie będzie polegało na przedstawieniu kilku zasad sprawnej komunikacji radiowej, kwestii związanych z zamykaniem planu lotu z powietrza, przez co rozumie się dobry airmanship pilota, o czym pamiętać przygotowując się do lotu oraz gdzie najlepiej planować loty szkolne uczniów.

Celem spotkania jest sprowokowanie interaktywnej dyskusji pozwalająca obu stronom (pilotom i FIS-owcom) poznać oczekiwania i możliwości ich rozmówców.

Przygotowana prezentacja będzie trwała około dwóch godzin + czas na dyskusje i pytania słuchaczy.
Spotkanie w Aeroklubie Podkarpackim w Krośnie ma charakter otwarty i planowane jest na 24 marca 2018 r. Początek o godz. 10.00, wejście z boku budynku w Klubie Seniorów Lotnictwa.

Zapraszamy do udziału w spotkaniu.

Powrót do archiwum aktualności