Strona: Samoloty Ośrodka Kształcenia Lotniczego gotowe do pomocy w walce z wirusem SARS-CoV-2 / Ośrodek Kształcenia Lotniczego PRz w Jasionce

2020-03-20

Od czwartku samoloty  będące w posiadaniu Politechniki Rzeszowskiej w Ośrodku Kształcenia Lotniczego stoją w gotowości  do zadań zlecanych przez Ewę Leniart, wojewodę podkarpacką, jeśli sytuacja epidemiologiczna związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, będzie tego wymagała.

Jeśli zajdzie taka potrzeba, właściwie od ręki będzie można skorzystać z następującej floty samolotowej OKL-u: sześciu samolotów "Tampico" TB - 9, jednego „Pipera” PA – 28 Arrow oraz dwóch "Piperów” PA – 34 Seneca V.

- Jest to możliwe, ponieważ od 15 marca miało rozpocząć się szkolenie studentów pilotażu, ale w związku z zagrożeniem epidemiologicznym, zajęcia na Politechnice Rzeszowskiej zostały zawieszone do 12 kwietnia – mówi Mieczysław Górak, dyrektor Ośrodka Kształcenia Lotniczego.

(źródło: biznesistyl.pl)