Strona: Relacja z ćwiczeń przeprowadzonych na lotnisku Rzeszów EPRJ / Ośrodek Kształcenia Lotniczego PRz w Jasionce

Relacja z ćwiczeń przeprowadzonych na lotnisku Rzeszów EPRJ

2017-12-12
, red.  Artur Buk

12 grudnia 2017 r. na terenie lotniska Rzeszów EPRJ przeprowadzone zostały ćwiczenia z udziałem pięciu zastępów straży pożarnej zgodnie z rozporządzeniem ministra TBiGM z dnia 4 kwietnia 2013 r. w sprawie przygotowania lotnisk oraz lotniskowych służb ratowniczo-gaśniczych do sytuacji zagrożenia.

Ćwiczenia odbyły się wg scenariusza:

Samolot dwusilnikowy M-20 podczas lądowania wykołował poza drogę startową. W wyniku zdarzenia obrażeń doznała dwuosobowa załoga samolotu oraz czterech pasażerów. Bezpośrednio po zdarzeniu poinformowana została straż pożarna, która podjęła działania ratownicze i zabezpieczające. Z samolotu zostali ewakuowani wszyscy poszkodowani, którzy zostali następnie odpowiednio zaopatrzeni.

W ćwiczeniach uczestniczyli pracownicy Ośrodka Kształcenia Lotniczego, studenci Politechniki Rzeszowskiej, piloci instruktorzy oraz pięć zastępów straży pożarnej.

Ćwiczenia potwierdziły gotowość OKL i straży pożarnej do działania w sytuacjach kryzysowych na lotnisku EPRJ.