Strona: Przedszkolaki na lotnisku / Ośrodek Kształcenia Lotniczego PRz w Jasionce

Przedszkolaki na lotnisku

2021-07-12
, red.  Artur Buk

W ostatnich dniach Ośrodek Kształcenia Lotniczego odwiedzili najmłodsi miłośnicy lotnictwa, którzy pod okiem studentów pilotażu Politechniki Rzeszowskiej zwiedzali miejsca, gdzie na co dzień szkolą się przyszli zawodowi piloci.

W trakcie wycieczki dzieci dowiadywały się jak wygląda briefing, czyli przygotowanie pilota do lotu; zwiedzały hangary gdzie z bliska można było zobaczyć samoloty którymi dysponuje Politechnika Rzeszowska, a także miały szansę podglądnąć szkolenie na symulatorze lotu. Była również niejedna okazja, żeby pomachać i pozdrowić pilota samolotu.