Strona: Praktyki mechaników - informacje / Ośrodek Kształcenia Lotniczego PRz w Jasionce

Praktyki mechaników - informacje

2018-04-12

Ośrodek Kształcenia Lotniczego uprzejmie informuje, że przed przystąpieniem do praktycznych szkoleń obsługowych w ramach certyfikowanego kursu dla studentów WBMiL do licencji mechanika lotniczego poświadczania obsługi B1.2 należy:

1. Przedstawić wypełniony dziennik zajęć teoretycznych
2. Zgłosić się do OKL na szkolenie:

- podstawowe BHP i Ppoż
- z procedur organizacji obsługowej
- z czynników ludzkich

Studenci WBMiL mogą odbyć praktyczne szkolenie obsługowe na podstawie zawartych przez OKL umów w następujących podmiotach gospodarczych:

a) Firma Polinar lub Aeroklub Krakowski – miejscowość Pobiednik Wielki k/Krakowa
b) Jasionka (OKL)
c) Aeroklub Stalowowolski – Turbia
d) Aeroklub Podkarpacki – Szkoła Lotnicza w Krośnie

Praktyczne szkolenie obsługowe w ramach certyfikatu Part-147 OKL i WBMiL jest uznawane jako obowiązkowa studencka praktyka zawodowa, która stanowi integralną część programu nauczania, podlega zaliczeniu.
Po ukończeniu praktyki student występuje do Urzędu Lotnictwa Cywilnego z wnioskiem o wydanie licencji mechanika lotniczego obsługi B 1.2.

Wszelkich informacji na ten temat udziela:
Kierownik Szkolenia Praktycznego mgr inż. Maciej Domiszewski
e-mail: mdom@prz.edu.pl