Strona: 71. inauguracja roku akademickiego na Politechnice Rzeszowskiej odbyła się w Ośrodku Kształcenia Lotniczego / Ośrodek Kształcenia Lotniczego PRz w Jasionce

2021-10-11
, red.  Artur Buk

8 października na terenie Ośrodka Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej w Jasionce miała miejsce wyjątkowa uroczystość - inauguracja 71. roku akademickiego naszej uczelni. Wyjątkowa właśnie ze względu na miejsce w którym się odbyła.

Wśród stałych elementów tego wydarzenia (przemówienie JM Rektora, ślubowanie studentów pierwszego roku, wręczenie odznaczeń państwowych, wykład inauguracyjny) nie zabrakło momentów szczególnie ważnych dla pracowników OKL oraz studentów, którzy w ośrodku zdobywają zawód pilota. 30 studentów Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa, kierunku lotnictwo i kosmonautyka, specjalności "pilotaż", otrzymało w tym roku z rąk JM Rektora prof. dr. hab. inż. Piotra Koszelnika oraz dyrektora Ośrodka Kształcenia Lotniczego dr. inż. Arkadiusza Rzucidło, certyfikaty ukończenia szkolenia do licencji pilota komunikacyjnego. Uroczystość uświetnił Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej.

Wydarzenie zakończył również akcent lotniczy. Zgromadzeni goście mogli podziwiać przelot samolotów należących do floty OKL, natomiast pozostałe maszyny można było z bliska obejrzeć na płycie postojowej ośrodka.

Po południu każdy chętny mógł odwiedzić Ośrodek Kształcenia Lotniczego w Jasionce i zapoznać się z naszą bazą szkoleniową w ramach wydarzenia: "Lotniczy piątek" zorganizowanego przez Politechnikę Rzeszowską.

Pełna informacja dotycząca 71. inauguracji roku akademickiego znajduje się na stronie Politechniki Rzeszowskiej pod adresem: